Skål med lock Kina
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "100 lekande pojkar" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sigillmärke, diameter ca 10, höjd 9 cm
Smärre slitage
645135
2019-05-19