Kabinettskåp Kina

Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina
Kabinettskåp Kina

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KABINETTSKÅP, 1800-tal, kabinett, 1800-talets mitt, Kina, lackerat med repoussé dekor föreställande kinesiskt landskap med pagoda samt en drake i svart och guld färger, beslag av mässing, benställning, 1700-talets slut/ 1800-talets början, Sverige, bemålat med blomster dekor i svart och guld färger, höjd ca 134, 67x37 cm

Kabinett med krackelyr och ställvis mindre förlust av färg, benställning med slitage, färgbortfall, kantstött, skador, lagningar, komplettering, benställning är ej tillhörande, kabinett är löst

645229

2019-05-21