Oidentifierad konstnär oljemålning
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Motiv från Tuilleriträdgården, tidigt 1900-tal, enligt text på baksidan är målningen utförd av en kvinna vid namn Cayon vid d École des beaux Arts i Paris och som dog 1916, olja på pannå, ca 24x33
645297
2019-05-21