Lisa Larson "Syd Maxi"
Closed
2019-05-21
645417
| Sold for | 4 200 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
LISA LARSON. "Syd Maxi", figurin, ur serien "All Världens Barn", Gustavsbergs Studio, brun stengodslera, målat och delvis glaserat, liten ateljeproduktion 1974-75, signerad, höjd ca 19 cm
Smärre slitage