Höganäs keramik

Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik
Höganäs keramik

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÖGANÄSBOLAGET (etabl. 1797), vaser, skål, 3 dlr., keramik, 1800-talets slut, 1900-talets början, höjd ca 7,5-12,5 cm

Nagg, krackelering

645436

2019-05-19