Bordsduk och servietter 1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSDUK, SERVETTER, 6 st., 1800-talets senare del, linnedamast, klassicerande centralmotiv bestående av blomsterurna och lyra flankerandes av harpyor, runt omkring franska liljor, bård av musicerande putti, bladranka mm, dukens storlek ca 340x200, servetterna 70x70 cm
Broderat monogram (AW)
645445
2019-05-19