Bordsduk och servietter 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSDUK, SERVETTER, 6 st., 1800-talets senare del, linnedamast, klassicerande centralmotiv bestående av blomsterurna och lyra flankerandes av harpyor, runt omkring franska liljor, bård av musicerande putti, bladranka mm, dukens storlek ca 340x200, servetterna 70x70 cm

Broderat monogram (AW)

645445

2019-05-19