Trädgårdsurnor gjutjärn
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1800-talets slut, bemålade i svart, med sarg i metall, dekor i relief av stiliserade akantusblad, höjd ca 21 cm
Färgbortfall, rost, slitage, sargen skadad
645594
2019-05-21