Hans-Agne Jakobsson taklampa
Vollendet
2019-05-21
645707
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "Patricia", 1900-talets andra hälft, Markaryd, Sverige, stomme i mässing med tre röktonade glaskupor, höjd ca 72 cm
Ej funktionstestad, kupor med flertalet nagg ej synliga efter montering, något anlupen