Bokskåp ca 1900

Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900
Bokskåp ca 1900

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BOKSKÅP, fanerat i olika sorters mahogny, vitrindörrar med ovala dörrspeglar nedtill, 6 hyllplan, invändigt bemålat, ca 1900, sannolikt Chamberts AB, Norrköping, höjd ca 212, 114 x 40 cm

Slitage, vissa skador/lagningar, 2 glas med smärre sprickor, nyckel medföljer

645733

2019-05-23