Spegel med konsolbord Empire
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1800-talets första hälft, empire, kannelerade samt bladhölstrade kolonner, dekor av palmetter, tvådelat glas, bordet med lyra och festong, stenskiva, spegelns höjd ca 155, bordets mått höjd ca 72, 75x31 cm
Glaset defekt, slitage, krönet något nedslipat, lagningar, avslag
645784
2019-05-22