Spegel med konsolbord Empire

Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire
Spegel med konsolbord Empire

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1800-talets första hälft, empire, kannelerade samt bladhölstrade kolonner, dekor av palmetter, tvådelat glas, bordet med lyra och festong, stenskiva, spegelns höjd ca 155, bordets mått höjd ca 72, 75x31 cm

Glaset defekt, slitage, krönet något nedslipat, lagningar, avslag

645784

2019-05-22