Bestick silver
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BESTICK, SERVETTRINGAR, 55 delar, silver, bestående av: 12 matskedar stämplade GAB, 1930-tal, monogram, modell svensk spetsig,11 matknivar med stålblad, stämplade CGH, 1930-tal, monogram, modell Svensk spetsig, 12 gafflar stämplade CGH, 1930-tal, monogram, modell svensk spetsig, 6 kaffeskedar stämplade CGH 1930-tal, monogram, Modell Norsk, 12 mokkaskedar stämplade MAB, 1930-tal, 2 servettringar stämplade GAB, 1950-tal, graverade, längd ca 10-21 cm, totalvikt (exl knivar med stålbladd) ca 1053 g
645811
2019-05-23