Kandelabrar oscarianska
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans/oscarianska, 1800-talets slut, mässing och porslin, mittstomme av alabaster, behängd med prismor, fem ljusarmar vardera, höjd ca 43 cm
Bruksslitage, en ljuspipa fastlödd
645851
2019-05-26