Kandelabrar oscarianska

Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska
Kandelabrar oscarianska

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

KANDELABRAR, 1 par, nyrenässans/oscarianska, 1800-talets slut, mässing och porslin, mittstomme av alabaster, behängd med prismor, fem ljusarmar vardera, höjd ca 43 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, en ljuspipa fastlödd

645851

2019-05-26