Supkalk Lorenz Georg Weis silver

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LORENZ GEORG WEIS (verksam 1791-1829), supkalk, silver, stämplad Norrköping, höjd 13,5 cm

Slitage, mynning med mindre bristning, spår av invändig förgyllning

645874

2019-05-21