Rörstrand Svenska slott matservis
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Svenska slott" (1911-1970), servis, porslin, 43 dlr., tryckt dekor i blått, bestående av: 12 stora flata mattallrikar, 3 mindre flata tallrikar, 5 assietter, 3 stora djupa mattallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, 10 koppar med fat, 2 koppar utan fat
slitage, missfärgningar, nagg, sprickor
645912
2019-05-28