Rörstrand Svenska slott matservis

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott" (1911-1970), servis, porslin, 43 dlr., tryckt dekor i blått, bestående av: 12 stora flata mattallrikar, 3 mindre flata tallrikar, 5 assietter, 3 stora djupa mattallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, 10 koppar med fat, 2 koppar utan fat

slitage, missfärgningar, nagg, sprickor

645912

2019-05-28