Arthur Percy ´´Reffla´´ servisdelar

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976), "Reffla", 47 dlr, 1900-talets mitt, Gullaskruf, gröntonad glasmassa, inklusive bla: 4 värmeljushållare, 3 vaser, 2 uppläggningsfat, 6 assietter, 6 fat, 18 skålar, 1 gräddkanna, delvis etikettmärkta, höjd ca 1.5-21.5 cm

Bruksslitage, några mindre nagg kan förekomma, en av värmeljushållaren med en spricka, värmeljushållaren är av olika nyanser

645914

2019-05-23