Arthur Percy ´´Reffla´´ vaser samt skålar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976), "Reffla", 17 dlr, 1900-talets mitt, Gullaskruf, rödtonad glasmassa, inklusive bla: 2 gräddkanna, 4 vaser, 2 värmeljushållaren, 3 fat samt 5 skålar, delvis etikettmärkta, höjd ca 2-21 cm

Bruksslitage, några mindre nagg kan förekomma

645916

2019-05-23