Henri Matisse Litografi
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), Litografi, "Nu couché de Dos" (1929), signerad samt numrerad 28/50, Arches-papper, ca 46x56 cm, bladmått ca 50x66 cm,
Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april
missfärgat papper, upptejpat blad i överkant, fläckar, veck
645952
2019-05-21