Henri Matisse Litografi

Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi
Henri Matisse Litografi

Klubbat för:

24 000 SEK

Arviointi

30 000 SEK

Kuvaus

HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), Litografi, "Nu couché de Dos" (1929), signerad samt numrerad 28/50, Arches-papper, ca 46x56 cm, bladmått ca 50x66 cm,

Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april

Kuntoraportti

missfärgat papper, upptejpat blad i överkant, fläckar, veck

645952

Päivämäärä:

2019-05-21