Stop mugg plunta och skål tenn

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

(4) NILS ERIC JUSTELIUS, stop, Eksjö 1833, MUGG, sk. cidercup, daterad 1785, GUSTAF ADOLF BERGMAN, plunta, Kristianstad 1830, CARL PETTER LINDBORG, skål, Kristianstad 1846, tenn, stopets höjd 18, skålens diameter 20x28 cm

Kuntoraportti

Ytskador och bucklor, pluntan med omfattande skador

645988

Päivämäärä:

2019-05-21