Spottkopp

Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPOTTKOPP, Kina, 1700/1800-tal, rund form. två delar, d ekor i underglasyrblått med landskapsmotiv, höjd ca 18 cm, diameter ca 24 cm

Spricka, nagg

646103

2019-05-23