Medaljong/hänge sorgesmycke 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MEDALJONG, s.k. sorgesmycke, stenkol, 1800-talets mitt, framsida med skuren dekor av prunusfrukt, insida med graverad dekor av rosor samt ekblad, hårgömma med glasinredning, höjd ca 48 mm

646179

2019-05-22