Charlotte Perriand stolar

Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar
Charlotte Perriand stolar

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CHARLOTTE PERRIAND, "Les Arcs", stolar, 1 par, Frankrike 1960-tal, stomme i svartlackerade stålrör och läder, sitthöjd ca 47 cm

HISTORIK: Modellen fromgiven till hotell Les Arcs i Savojen, Frankrike

Bruksslitage

646254

2019-05-23