Stolar gustaviansk stil

Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, 10 st., bok, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, skuren dekor av bland annat fleuroner, kannelerade ben, bemålade i ljusgrått, skinnklädsel, sitthöjd ca 45 cm

HISTORIK: Modell efter original av Melchior Lundberg

Slitage, klädsel med fläckar

646255

2019-05-23