Hans J Wegner fåtölj "Cigarren"

Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj
Hans J Wegner fåtölj

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HANS J WEGNER, fåtölj, "Cigarren", modell GE-240, Danmark, 1950/60-tal, stomme i ek, lösa plymåer, klädsel i grönt läder, sitthöjd ca 40 cm, formgivningsår 1955

Lättare bruksslitage

646275

2019-05-24