Skål dosa samt fodral i silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, DOSA, GLASÖGONFODRAL, 3 dlr, silver, skål med genombruten dekor, GEWE, Malmö 1963, dosa med invändig förgyllning, otydliga stämplar, troligen 1800-tal, fodral stämplat med tre kronor, total vikt ca 373g

Repor, gravyr förekommer

646372

2019-05-27