Matservis Gefle
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, "Regatt", 1900-talets 3:e kvartal, Gefle Porslinsfabrik, porslin med handmålad dekor i blått, 21 dlr, bestående av kanna, såssnipa, 1+1 uppläggningsfat, 5 djupa tallrikar, 6 assietter, samt. 6 tallrikar, undertill stämplade
Nagg förekommer ställvis
646398
2019-05-25