Bruno Mathsson fåtölj Pernilla
2019-05-27
646482
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BRUNO MATHSSON, "Pernilla", för Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1940-tal, stomme i bok, klädsel i sadelgjord, etikettmärkt, sitthöjd ca 33 cm
Slitage, stomme med märken