Smörknivar teskedar uppläggningsbestick silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SMÖRKNIVAR, 6+4 st, Olof Pehr Hallberg Norrköping 1858 resp. A G Dufva Stockholm 1925, silverblad, TESKEDAR, 18 st, C G Hallberg Stockholm 1902, SILLUPPLÄGGNINGSBESTICK, 2 par, 1800-talets slut Danmark, silver, längd 14,5-17 cm, totalvikt 650 g delvis med monogramgravyr för makarna Philipson Horngren

Ytslitage, fyllda skaft

646523

2019-05-22