Tillbaka till katalog

Bordslampa Jugend

Bordslampa Jugend
Bordslampa Jugend
Bordslampa Jugend
Bordslampa Jugend
Bordslampa Jugend
Bordslampa Jugend

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

BORDSARMATUR, 1920-/30-tal, jugend, stomme i svart och grönpatinerad koppar, med vekcad textilskärm med floral dekor, höjd inkl. skärm ca 62 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

646697

Datum:

2019-05-24