Lappsilver

Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver
Lappsilver

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BESTICK, 17 dlr, silver, 1900-tal, bl a Cesons, Göteborg, graverad dekor av samer, skaft med ringar, delvis förgyllda, bestående av: 12 kaffeskedar, tårtspade, bakelsespade, saltsked, syltsked, marmeladsked, längd 9,5-21 cm, vikt ca 315 g

Delvis ägargravyr, heders- och minnesgravyr

646777

2019-05-23