Karl Isakson oljemålning

Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning
Karl Isakson oljemålning

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KARL ISAKSON (1878-1922), kvinnoakt, osignerad, intygad á tergo av Isaksons danska konstnärsvänner Viggo Mortensen och Aage Roose: "Nr 56 Malet av K Isakson Attesteres Viggo Maden - Aage Roose", tidigt 1900-tal, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 42 x 37 cm

Pannån något ojämn

646855

2019-05-30