Georg Thams fåtölj Danmark 1960-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORG THAMS, fåtölj, Vejen Polstermøbelfabrik, Danmark, klädsel i svart skinn, ben av Riopalisander (Dalbergia Nigra), sitthöjd ca 42, total höjd ca 92 cm
Bruksslitage, skinn ställvis med ytsprickor, löst kardborrband bakom ryggkudde
646909
2019-05-23