Georg Thams fåtölj Danmark 1960-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORG THAMS, fåtölj, Vejen Polstermøbelfabrik, Danmark, klädsel i svart skinn, ben av Riopalisander (Dalbergia Nigra), sitthöjd ca 42, total höjd ca 92 cm

Bruksslitage, skinn ställvis med ytsprickor, löst kardborrband bakom ryggkudde

646909

2019-05-23