Ljusstakar i form av putti

Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti
Ljusstakar i form av putti

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, rokokostil, bronserad och bemålad tenn, stomme i form av putti, med akantus dekor och lösa glas manschetter med förgylld dekor, höjd (ink manschetter) ca 36 cm

Bruksslitage, ställvis förlust av bronsering och färg, manschetter med några mindre nagg

647028

2019-05-25