Ljusstakar i form av putti
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, rokokostil, bronserad och bemålad tenn, stomme i form av putti, med akantus dekor och lösa glas manschetter med förgylld dekor, höjd (ink manschetter) ca 36 cm
Bruksslitage, ställvis förlust av bronsering och färg, manschetter med några mindre nagg
647028
2019-05-25