Lockurnor Kina 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNOR, 2 st., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformade, dekor av parställda drakar med den brinnande pärlan samt flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 22-23 cm
Ej par, omfattande lagningar
647033
2019-05-30