Lockurnor Kina 1800-tal

Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal
Lockurnor Kina 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNOR, 2 st., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformade, dekor av parställda drakar med den brinnande pärlan samt flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 22-23 cm

Ej par, omfattande lagningar

647033

2019-05-30