Fat Kina 1700-tal mandarinporslin

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, mandarinporslin, dekor av figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, längd ca 27 cm

Smärre slitage

647044

2019-05-30