Lisa Larson vas unik

Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik
Lisa Larson vas unik

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LISA LARSON (född 1931), vas, unik, 1970-tal, delvis glaserat stengods med underglasyr i brunt, signerad ´´Lisa L´´ samt Gustavbergs studiohand, höjd ca 27,5 cm

Ingår temaauktion Modern keramik och Konstglas

647143

2019-05-31