Lisa Larson vas unik
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON (född 1931), vas, unik, 1970-tal, delvis glaserat stengods med underglasyr i brunt, signerad ´´Lisa L´´ samt Gustavbergs studiohand, höjd ca 27,5 cm
Ingår temaauktion Modern keramik och Konstglas
647143
2019-05-31