Rökelsekar Kina 1700-tal Blac de Chine
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURER/RÖKELSESTÄLL, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), i form av fohundar, blanc de chine, hanar, höjd ca 16 cm
Nagg, avslag, en med tillverkningssprickor, ett rökelsefästa av
647272
2019-05-27