Trädgårdsbord 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900, skiva i form av träribbor, underrede i bemålat gjutjärn, höjd ca 76, 80x55 cm
HISTORIK: Danspaviljongen "Terassen" i Spillersboda

Slitage, senare skiva

647351

2019-05-25