Yataghan
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
YATAGHAN, ottomansk, daterad 1863/64, klinga med blodränna samt graverad text med välsingnelse och signatur Mohammed Reza Saheb, längd ca 78 cm
Fäste med omfattande skador och lagningar
647356
2019-05-26