Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

YATAGHAN, ottomansk, daterad 1863/64, klinga med blodränna samt graverad text med välsingnelse och signatur Mohammed Reza Saheb, längd ca 78 cm

Fäste med omfattande skador och lagningar

647356

2019-05-26