Stolar allmoge

Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge
Stolar allmoge

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, furu, 1800-talets första hälft, troligen Finland, genombruten ryggbricka med skuren dekor av lunett samt lyra, bemålade i rött, sitthöjd ca 38 cm

Äldre lagningar, sitsar med bortfall/skador

647378

2019-05-24