Ingrid Herrlin fruktkorg stengods

Klubbat för:

5 400 SEK

5 000 SEK

INGRID HERRLIN (född 1932): skulptur, Båstad, i form av flätad korg med 17 äpplen, stengods, signerad I Herrlin, glasyrer i grönt, korgens höjd med handtag ca 17, diameter ca 25 cm

Smärre nagg förekommer

647416

2019-05-26