Ingrid Herrlin fruktkorg stengods
Klubbat för:
5 400 SEK
5 000 SEK
INGRID HERRLIN (född 1932): skulptur, Båstad, i form av flätad korg med 17 äpplen, stengods, signerad I Herrlin, glasyrer i grönt, korgens höjd med handtag ca 17, diameter ca 25 cm
Smärre nagg förekommer
647416
2019-05-26