Ljuskrona Vasateatern
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, ca 1920-tal, 8 ljusarmar, glasinfattad stomme, olikslipade och gjutna prismor, delvis i form av druvklasar, höjd ca 90, diameter 68 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Saknar delar, skador, kraftigt smutsad
647485
2019-05-24