Ljuskrona Vasateatern
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
LJUSKRONA, ca 1920-tal, 8 ljusarmar, glasinfattad stomme, olikslipade och gjutna prismor, delvis i form av druvklasar, höjd ca 90, diameter 68 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Kuntoraportti
Saknar delar, skador, kraftigt smutsad
647485
Päivämäärä:
2019-05-24