Ljuskrona Vasateatern

Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern
Ljuskrona Vasateatern

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

LJUSKRONA, ca 1920-tal, 8 ljusarmar, glasinfattad stomme, olikslipade och gjutna prismor, delvis i form av druvklasar, höjd ca 90, diameter 68 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Kuntoraportti

Saknar delar, skador, kraftigt smutsad

647485

Päivämäärä:

2019-05-24