Glas 1700- och 1800-tal

Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal
Glas 1700- och 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

GLAS, 15 delar, 1700- och 1800-tal, bl.a. Storbritanien, bestående av bl.a. 1 par flakonger i lilatonat glas med silvermonteringar daterade 1825, champagneglas, optikblåst vinägerflaska med senare fot av nysilver, skärslipad och graverad dekor, delvis med guldkant, höjd ca 6-18 cm

Kuntoraportti

Nagg

647487

Päivämäärä:

2019-05-24