Albin Hamberg vas Tema keramik

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALBIN HAMBERG (1875-1968), vas, majolika, Höganäs, omkring sekelskiftet 1900, melerad glasyr, hänklar i form av drakar, signerad 1969 Höganäs KS (Modellör Karl Svensson)

Smärre slitage

647496

2019-07-28